DHL Global Forwarding

DHL Global Forwarding (CZ) s.r.o. díky svým odborným znalostem a dlouholetým zkušenostem nabízí zákazníkům vysoce kvalitní služby v oblastech námořní, letecké cargo přepravy, přepravy nadrozměrných a industriálních celků. Jsme součástí koncernu Deutsche Post DHL, který pokrývá více než 220 zemí a teritorií, ve kterých 275 000 zaměstnanců celosvětově poskytuje zákazníkům služby a řešení opírající se o znalosti lokálních trhů.

Milníky v historii Danzas a DHL

Založen Danzas, důstojníkem napoleonovy armády Marie Matthias Nicholas Luis Danzasem.

Adrian Dalsey, Larry Hillblom a Robert Lynn založili v San Francisku DHL.

1971

DHL rychle rozšiřuje svou síť expresních služeb a stává se důvěryhodným partnerem mnoha společností. Rozšíření na Dálný Východ a pobřeží Pacifiku.

1972

Zavedení poskytování služeb v Japonsku, Hongkongu, Singapuru a Austrálii.

1974

První pobočka v Británii byla otevřena v Londýně, V tuto dobu má DHL 3.052 zákazníků a 314 zaměstnanců na různých místech světa.

1976-1978

DHL spouští provoz na Středním Východě, v Latinské Americe a v Africe, rozšiřuje se tedy do tří hlavních regionů.

1977

Ve Frankfurtu byla otevřena první německá pobočka DHL.

1979

DHL rozšiřuje své služby na doručování balíků. Až do této doby byla k dispozici pouze přeprava dokumentů.

1983

DHL je prvním leteckým expresním přepravcem, který obsluhuje východoevropské země. V americkém Cincinnati se otevírá mezinárodní distribuční centrum (HUB).

1985

V Bruselu byl otevřen nejmodernější HUB. Každou noc se zde zpracuje více než 165.000 zásilek.

1986

DHL vstupuje do společného podniku s Čínskou lidově demokratickou republikou a stává se první expresní společností, která aktivně funguje v Číně.

1990

DHL vstupuje do strategického partnerství se společnostmi Lufthansa, Japan Airlines a Nissho Iwai.

1991

DHL se stává první mezinárodní expresní společností, která obnovila služby v Kuvajtu po válce v Zálivu.

1993

DHL investuje 60 miliónů dolarů do nového HUBu v Bahrajnu.

1998

Akvizice Deutsche Post AG a Danzas AG.
Deutsche Post se stává akcionářem společnosti DHL.
V Kuala Lumpur se otevírá významná centrála IT.

1999

DHL Worldwide Express investuje více než 1 miliardu EUR do nového, moderního leteckého parku pro evropskou a africkou síť. Nakupuje 34 nových letadel Boeing 757SF cargo: tato letadla snižují úroveň hluku o 77 % a emise CO2 o 13 % ve srovnání s předchozími letadly B737F, které byly nahrazeny.

2002

Dne 1. ledna se Deutsche Post World Net stává hlavním akcionářem DHL. Do konce roku je dokončena transakce převodu stoprocentního vlastnictví.

Síť se rozšiřuje do Asie: v říjnu vstupuje DHL do společného podniku se společností Cathay Pacific v oblasti expresní letecké nákladní přepravy.

V americkém Scottsdale se otevírá nová globální centrála IT.

2003

DHL zvyšuje podíl ve společnosti Sinotrans na 5 % a stává se tak největším strategickým investorem v této společnosti. Aktuální strukturu značek skupiny vytvářejí Deutsche Post, DHL a Postbank. DHL funguje jako exkluzivní značka pro všechny činnosti v oblasti expresní přepravy a logistiky.

DHL mění své firemní barvy z červené a bílé na žlutou a červenou. V dubnu začíná změna vzhledu všech vizuálních vyobrazení barev a log společnosti na vozidlech, balicích materiálech a budovách po celém světě.

Po nákupu společnosti Airborne Express (obrat v roce 2002: 3,3 miliardy USD) se DHL stává třetím největším dodavatelem expresních služeb v USA. Díky pozemní přepravní síti společnosti Airborne překlenula DHL největší mezeru ve své síti na amerických kontinentech. Říjen přinesl spuštění pětiletého investičního programu v Číně: DHL významně rozšiřuje své kapacity díky investici 200 miliónů dolarů.

2004

V Praze se otevírá nová globální centrála IT. Nahrazuje pracoviště v Londýně. DHL se stává novou značkou pro veškerou mezinárodní poštu posílanou pod hlavičkou Deutsche Post. Asi 4.000 zaměstnanců po celém světě pracují pro DHL Global Mail.

Nákup osmašedesátiprocentního podílu ve společnosti Blue Dart, přední indické kurýrní společnosti zabývající se integrovanou leteckou expresní distribucí balíků.

2004-2005

Bezprostředně po tsunami v Jižní Asii reaguje DHL, která má v postiženém regionu více než 40 poboček, na žádosti vlády a organizací. Skupina pomáhá bezplatnými lety s výpomocí, pozemní přepravou i peněžními dary. Zaměstnanci DHL z celého světa zahajují donátorskou kampaň.

Vznikají týmy DHL Disaster Response Teams (DRT), které podporují OSN a snahy mezinárodních komunit o odstraňování následků náhlých přírodních katastrof.

2005

V srpnu DHL představuje nové firemní oblečení. Během následujících devíti měsíců 110.000 DHL zaměstnanců ve více než 200 zemích a územích dostávají nové uniformy. DHL přepraví více než 1,4 miliónů oděvů. Návrhy se testovaly prostřednictvím pohovorů a rozsáhlých zkoušek se 3.600 řidiči a kurýry.

V prosinci kupuje Deutsche Post World Net za 5,5 miliardy EUR britskou logistickou korporaci Exel. Pro Exel pracuje zhruba 111.000 zaměstnanců ve 135 zemích. Exel nabízí především přepravu a logistická řešení klíčovým zákazníkům. První polovinu roku 2005 uzavřela společnost pětapadesátiprocentním nárůstem zisku na 172 miliónů liber (251 miliónů EUR).

2007

Nedaleko Bonnu se otevírá Centrum inovací DHL. Nejmodernější centrum výzkumu a vývoje, jehož cílem je vyvíjet nové, vysoce inovativní a prodejné produkty na základě logistických trendů budoucnosti. Projekty se realizují prostřednictvím inovativních partnerství mezi společnostmi a výzkumnými partnerstvími.

2008

DHL otevírá nový, moderní evropský letecký HUB na letišti Lipsko/Halle v Německu. Tento HUB, jedna z největších staveb v Evropě, rozšiřuje mezinárodní síť DHL a nabízí lepší konektivitu na globální rozvíjející se trhy a umožňuje DHL celkově zlepšit služby zákazníkům.

2009

Skupina prezentuje svou Strategii 2015 a je přejmenována na Deutsche Post DHL.

Vizí Strategie 2015 je, aby se DHL stala „Logistickou společností pro svět“ díky respektu a výsledkům, zjednodušení života zákazníků a zajištění příspěvku k rozvoji světa..

Zakládá se nová organizační jednotka s názvem ‚DHL Solutions & Innovation‘ jako hnací motor pro inovativní logistická řešení.

Historie DHL Global Forwarding (CZ) s.r.o.

Naše společnost zahájila svoji činnost na českém trhu v roce 1992. Během následujících 20ti let došlo k několika změnám v názvu společnosti, přičemž obor podnikání zůstal zachován.Stručný přehled nejdůležitějších historických milníků naší společnosti je uveden níže.

Otevřeno zastoupení společnosti Danzas GmbH pro námořní přepravy v tehdejším Československu.

Veškeré expresní a logistické služby firem Deutsche Post – Euro Express, DHL International a Danzas shrnuty pod jednu značku DHL. Názvy pravnických osob zůstávají nadále nezměněny.

Změna názvu společnosti Danzas s.r.o. na  DHL Logistics (Czech Republic), s.r.o., jehož součástí byly divize DHL Danzas Air and Ocean a DHL Solution.

Osamostatnění divize DHL Danzas Air and Ocean a založení právnické osoby
DHL Global Forwarding (CZ) s.r.o.

Firemní struktura DHL ČR

PRG – Prague (City) | PRA – Prague (Airport) | BRQ – Brno | OSR – Ostrava

Základní údaje o společnosti
Název:  DHL Global Forwarding (CZ) s.r.o.
Sídlo:  Bucharova 2928/14A, 158 00 Praha 5
DIČ:  CZ27112161
Generální ředitel:  Ing. Jiří Tůma
Počet poboček v ČR:  3
Počet zaměstnanců v ČR:  130

Rychlý výběr pobočky
pro industriální projekty

2. Vyberte PSČ Vaší firmy
Praha  
Máte dotaz? Napíšeme Vám

    Preferovaná forma kontaktu    Máte dotaz? Napíšeme Vám

      Preferovaná forma kontaktu